Саопштења

ОПТУЖБЕ ДС-А ЗАСНОВАНЕ ИСКЉУЧИВО НА НЕЗНАЊУ И МАЛИЦИОЗНОСТИ.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ /16.06.2015.

Српска напредна странка саопштава да је тачно да је држава чешће сметала него што се бавила унапређењем ИТ сектора у време владавине Демократске странке. Бесмислени су сви покушаји омаловажавања рада Владе Србије од стране „стручњака“ из ДС-а, јер се данас и у том сектору ради више него икада, а демократе, по ко зна који пут, показују  да једино што они знају, јесте да се оглашавају лицемерним саопштењима и паушалним изјавама. Влада Републике Србије, предвођена Српском напредном странком, свесна је важности савременог електронског пословања и е-управе, а посебно се тежи да развој информационог друштва буде усмерен ка већем економском расту, већој запослености и подизању квалитета живота свих грађана. 

Један од примера је и пројекат „Развој електронског пословања у Србији“, чији је циљ јачање конкурентности привреде, кроз јачање приватног  сектора, посебно малих и средњих предузећа. Такође, у току је припрема пројекта “Подршка имплементацији Акционог плана за побољшање пословног окружења”, а кроз пројекат „Подршка развоју е-управе у Србији“ реализовани су нови електронски сервиси, и ради се на Уредби којом ће бити дефинисана додела кредитних средстава за привредне субјекте и СтартУп-ове. Покренута је и иницијатива за смањење ПДВ-а на ИТ производе и опрему, како би се пореским олакшицама омогућио развој и шира примена ИТ-а, а самим тим повећала вредност српског ИТ тржишта.

У погледу стандардизације софтвера, а ради квалитетније и боље и масовније употребе информационих система између органа државне управе међусобно, као и са привредом и грађанима, у 2014. години Влада је усвојила Национални оквир интероперабилности.

Колико су неосноване тврдње ДС-а, говори и чињеница да је Међународна унија за телекомуникације рангирала Србију на 50. место, међу 166 земаља, а похвале смо добили и од  Светског економског форума. Када се свему овом дода и то што је извоз софтера на годишњем нивоу, у претходне две године у сталном порасту, од 30 одсто, и што је у 2014. години износио око 300 милиона евра, свако незлонамеран види колико Влада Србије поклања пажње развоју ИТ сектора, и да су оптужбе ДС-а засноване искључиво на незнању и малициозности.

 

 

СЛУЖБА ЗА ИНФОРМИСАЊЕ

СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА